XIII Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w tym dniu szczególnie otoczmy modlitwą papieża Franciszka – Piotra naszych czasów, a także kapłanów z naszej wspólnoty parafialnej, którym patronuje św. Piotr apostoł;
• WE WTOREK: wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego;
• W PIĄTEK: święto św. Tomasza, apostoła;
2. Do wtorku zapraszamy na NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE z litanią do Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
3. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA: o godz. 18:00 msza św., a następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, którą poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – Płomień Pański.
4. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św.; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
5. Członków ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 5 lipca, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic Różańcowych, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o 17:30 i mszę św. w intencji wspólnoty i ich rodzin.
6. W CZASIE WAKACJI, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian.
7. Dzieciom i młodzieży, a także nauczycielom i wychowawcom, którzy rozpoczynają wakacje oraz wszystkim, którzy wybierają się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Janinę Pająkowską i +Benedykta Ciechowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.