XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
2. W CZASIE WAKACJI, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian, nie będzie jedynie NIESZPORÓW NIEDZIELNYCH.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
4. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. Informujemy, że 41. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA na Jasną Górę wyruszy w tym roku w dniach 3-10 sierpnia. Zapraszamy do grupy NR 10, obejmującej parafie Wielkiej Wyspy, która wyruszy w sobotę, 7 sierpnia na 20-kilometrową trasę z Wierzbicy Górnej do Kluczborka, a następnie po południu przejedzie na Jasną Górę na osobistą modlitwę. Wyjazd autokarem z Wrocławia we wczesnych godzinach rannych i powrót wieczorem. Informacje i zapisy na stronie internetowej pielgrzymka.pl oraz u o. Mariusza Mazurkiewicza z DA Redemptor przy ul. Wittiga. Zachęcamy również do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy do grupy NR 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.
6. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ lotniczą DO LOURDES w dniach od 22 do 26 września br. Szczegóły wyjazdu oraz zapisy u ks. Bartosza.
7. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego wypoczynku, opieki Bożej Opatrzności oraz szczęśliwego powrotu do pełnienia codziennych obowiązków.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Bogusławę Mańturzyk, +Stanisława Kosmeckiego, +Barbarę Kościuszko-Rybacką, +Gabriela Białowonsa, +Dagnę Ławrynowicz i +Barbarę Ciok, wieloletnią i zasłużoną pracownicę Kancelarii Parafialnej oraz aktywnie angażującą się w życie naszej parafii, za co w 2019 roku została uhonorowana najwyższym odznaczeniem Archidiecezji Wrocławskiej – medalem ŚW. JADWIGI – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.