XIV Niedziela Zwykła,
ROK B – 07. 07. 2024 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     W czasie wakacji, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;

 w czwartek: święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

 w piątek: wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

 w sobotę: wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

4.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św.; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

5.     W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie: o godz. 18:00 msza św., a po niej modlitwa różańcowa i procesja wkoło kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na to nabożeństwo prosimy przynieść świece.

6.     Zapraszamy do udziału w 44. Pieszej Pielgrzymce, która 3 sierpnia wyruszy z wrocławskiej katedry ku Jasnej Górze, aby 10 sierpnia razem stanąć przed Czarną Madonną. Tegoroczne rekolekcje w drodze będą pod hasłem: „Jesteśmy Kościołem”. Zachęcamy również do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Duchowi pielgrzymi otrzymają zestawy złożone ze znaczka pielgrzymkowego i dedykowanego przewodnika z rozważaniami na każdy dzień pielgrzymki. Zapisy do grupy nr 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.

7.     Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza na studia teologiczne w nowej odsłonie, z możliwością wybrania interesujących ścieżek uzupełniających główny program. Wśród propozycji znajdują się następujące specjalności: Liturgia-Muzyka-Sztuka, Dziennikarstwo, Teologia PLUS, Nauki o Rodzinie oraz Katecheza. Zapraszamy również na studia pedagogiczne na kierunkach: pedagogika I i II stopnia oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Powyższa oferta to bezpłatne studia dzienne. W ofercie naszej uczelni jest również szereg studiów podyplomowych m.in: Teologia, Nauki o Rodzinie, czy Psychoterapia.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», nowy wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

 

9.     Tak, jak zapowiadaliśmy w minioną niedzielę, dzisiaj po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka na leczenie 3-letniej Diany Ślusarczyk, chorej na ciężką genetyczną chorobę. Prosimy o życzliwe wsparcie tej inicjatywy, również z prośbą o pomoc zwrócą się teraz rodzice chorej dziewczynki.

Comments are closed.