XIX Niedziela Zwykła

1. Dziś odbywa się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki któremu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
• WE WTOREK: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Klary, dziewicy;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
3. W czasie trwania Pieszej PIELGRZYMKI WROCŁAWSKIEJ na Jasną Górę, tj. do 10 sierpnia, zapraszamy o godz. 8:30 na modlitwę Godzinkami do Niepokalanego Poczęcia NMP oraz o godz. 17:30 na Różaniec, a następnie o godz. 18:00 na mszę św. z Apelem Jasnogórskim.
4. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. W piątek, 13 sierpnia, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 18:00 msza św., a po niej modlitwa różańcowa i procesja wkoło kościoła z figurą Pani Fatimskiej.
6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość WNIEBOWZIĘCIA NMP; po każdej mszy św. będzie poświecenie bukietów kwiatów, zbóż i ziół, a taca z tego dnia przeznaczona jest na odbudowę kościołów w naszej Archidiecezji;
7. DZIĘKUJĘ za ofiary na pomoc materialną dla naszych Sióstr i Braci poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zebrano: 3.524 zł. „Bóg zapłać”.
8. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej, która nieprzerwanie wydaje posiłki potrzebującym. „Bóg zapłać” za dar serca.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marka Dybowicza, +Barbarę Motyl i +Halinę Tybińską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.