XV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 16. 07. 2023 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w czwartek: uroczystość bł. Czesława, prezbitera, patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz głównego Patrona Miasta Wrocławia;

 w sobotę: święto św. Marii Magdaleny;

2.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

3.     W przyszłą niedzielę, 23 lipca, rozpocznie się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Z tej racji po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do Fundacji MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy.

4.     Zapraszamy do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 3 do 10 sierpnia pod hasłem: „Piękna oblubienica”. Zachęcamy również do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy do grupy nr 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.

5.     Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiary na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za ten dar serca.

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», lipcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

7.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Zofię Zwiercian i +Lucynę Oberkorn – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.