XVI Niedziela Zwykła

1. W CZASIE WAKACJI, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, w dni powszednie msze św. będą odprawiane o godz. 9:00 i 18:00 (nie będzie mszy św. o godz. 7:00 rano). Ze względu na urlopy księży do spowiedzi św. w dni powszednie będzie można przystępować przed Eucharystią. Niedzielne msze św. będą odprawiane bez zmian, nie będzie jedynie NIESZPORÓW NIEDZIELNYCH.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: uroczystość bł. Czesława, prezbitera, patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz głównego Patrona Miasta Wrocławia;
• W CZWARTEK: święto św. Marii Magdaleny;
• W PIĄTEK: święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
3. Od dzisiaj rozpoczyna się 22. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA, któremu towarzyszy hasło: „W drogę do Źródła Życia”. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 25 lipca, po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do Fundacji MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. W poniedziałek, 19 lipca, zapraszamy na mszę św. KU CZCI ŚW. JÓZEFA w naszym kościele jubileuszowym.
5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. W przyszłą niedzielę, 25 lipca, z inicjatywy papieża Franciszka będziemy obchodzić
I ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH, pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Z tej racji podczas mszy św. o godz. 12:30 w sposób szczególny otoczymy modlitwą wszystkich seniorów naszej parafii.
7. Tegoroczna 41. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3-10 sierpnia, pod hasłem: «SPOTKANIE». Grupa NR 10, obejmująca parafie Wielkiej Wyspy, wyruszy w sobotę, 7 sierpnia z Wierzbicy Górnej do Kluczborka. Informacje i zapisy na stronie internetowej pielgrzymka.pl oraz u o. Mariusza Mazurkiewicza z DA Redemptor przy ul. Wittiga. Zachęcamy również do duchowego udziału w pielgrzymce. Zapisy do grupy NR 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.
8. Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ lotniczą DO LOURDES w dniach od 22 do 26 września br. Szczegóły wyjazdu oraz zapisy u ks. Bartosza.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», lipcowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Leona Boguckiego – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.