XVI Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: uroczystość bł. Czesława, prezbitera, patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz głównego Patrona Miasta Wrocławia;
• W PIĄTEK: święto św. Marii Magdaleny;
• W SOBOTĘ: święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
2. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
3. W przyszłą niedzielę, 24 lipca, rozpocznie się 23. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Niesiemy Narodom Pokój Chrystusa”. Z tej racji po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do Fundacji MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. Również w przyszłą niedzielę, z inicjatywy papieża Franciszka, będziemy obchodzić
II ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH, pod hasłem: „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Z tej racji podczas mszy św. o godz. 12:30 w sposób szczególny otoczymy modlitwą wszystkich seniorów naszej parafii.
5. Zachęcamy do duchowego udziału w 42. PIESZEJ PIELGRZYMCE WROCŁAWSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy do grupy NR 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.
6. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiary na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za ten dar serca.
7. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

Comments are closed.