XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 23. 07. 2023 r.

1.     Przeżywamy dziś w Kościele w Polsce 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, któremu towarzyszy hasło: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Z tej racji po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do Fundacji MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy. Prosimy o podjeżdżanie samochodami do poświęcenia pod Zakrystię od ul. Monte Cassino, natomiast wyjeżdżać prosimy na ul. Dembowskiego.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

 we wtorek: święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących; w tym dniu przypada dzień imienin Ks. Krzysztofa; zachęcamy do modlitwy w intencji naszego ks. wikariusza, który obecnie przebywa na urlopie. Msza św. imieninowa zostanie odprawiona przez Solenizanta w pierwszą sobotę sierpnia; pamiętajmy w modlitwie również o naszym organiście p. Jakubie, który także przeżywa swoje święto patronalne;

 w środę: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;

 w sobotę: wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;

3.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

4.     Zapraszamy do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 3 do 10 sierpnia pod hasłem: „Piękna oblubienica”. Zachęcamy również do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy do grupy nr 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.

5.     Wszystkim, którzy wyjeżdżają na wakacje oraz wybierającym się na zasłużony urlop życzymy dobrego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i bezpiecznego powrotu do swoich obowiązków szkolnych i zawodowych.

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», lipcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».


Comments are closed.