XVI Niedziela Zwykła

1. Trwa czas wakacji i urlopów… pamiętajmy, by podczas zasłużonego odpoczynku nie zabrakło czasu dla Pana Boga, szczególnie na niedzielną Eucharystię..
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, patrona Archidiecezji Wrocławskiej oraz głównego Patrona Miasta Wrocławia;
• W ŚRODĘ: święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany;
• W CZWARTEK: święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
• W SOBOTĘ: święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących;
3. Od dzisiaj rozpoczyna się 21. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA wraz z «Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr» szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy, któremu towarzyszy hasło: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Z tej racji w przyszłą niedzielę, 26 lipca, po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy.
4. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. W tym roku 40. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3 – 10 sierpnia 2020 r. pod hasłem: «WIELKA TAJEMNICA WIARY». W zakrystii można zapisać się do Grupy XVI duchowych uczestników pielgrzymki, by w parafii modlitewnie łączyć się z pątnikami.
6. Polecamy LEKTURĘ PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer naszego czasopisma «U Świętej Rodziny», którego tematem jest „Kościół w kwarantannie”, nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz «Nowe Życie».
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Teresę Cichą i +Jacka Malczewskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.