XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj we WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i wszelkich pojazdów, a zebrane ofiary zostaną przekazane do Fundacji MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy.
2. Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś I ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH, pod hasłem: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Z tej racji podczas mszy św. o godz. 12:30 w sposób szczególny otoczymy modlitwą wszystkich seniorów naszej parafii.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Jezuitów;
4. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. W sobotę, 31 lipca, podczas mszy św. o godz. 18:00 podziękujemy za posługę duszpasterską w naszej parafii i POŻEGNAMY KS. PIOTRA, naszego wikariusza, który od 1 września rozpocznie w Warszawie czas przygotowania do wyjazdu na misje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
6. Na prośbę Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, w przyszłą niedzielę zostanie zorganizowana ZBIÓRKA FUNDUSZY na pomoc materialną dla naszych Sióstr i Braci poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
7. Zachęcamy do duchowego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 3 do 10 sierpnia br. Zapisy do GRUPY NR 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.
8. Wkrótce rozpoczniemy SIERPIEŃ, który w Polsce jest MIESIĄCEM ABSTYNENCJI. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», lipcowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
10. W sobotę, 31 lipca, przypada 43. rocznica śmierci ks. prof. Eugeniusza Tomaszewskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii – w modlitwie pamiętajmy o naszym duszpasterzu, a w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Teresę Zwarycz – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.