XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj rozpoczynamy 23. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA, pod hasłem: „Niesiemy Narodom Pokój Chrystusa”. Z tej racji po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do Fundacji MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy. Prosimy o podjeżdżanie samochodami do poświęcenia pod Zakrystię od ul. Monte Cassino, natomiast wyjeżdżać prosimy na ul. Dembowskiego.
2. Również dzisiaj obchodzimy II ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH, pod hasłem: „Wydadzą owoc nawet i w starości”. Z tej racji podczas mszy św. o godz. 12:30 w sposób szczególny otoczymy modlitwą wszystkich seniorów naszej parafii.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;
4. W poniedziałek przypada DZIEŃ IMIENIN KS. KRZYSZTOFA; w tym dniu zapraszamy do modlitwy w intencji naszego ks. wikariusza podczas mszy św. o godz. 18:00.
5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. Zachęcamy do duchowego udziału w 42. PIESZEJ PIELGRZYMCE WROCŁAWSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy do grupy NR 16 trwają do końca lipca w Zakrystii.
7. Trwa czas wakacji i urlopów… pamiętajmy, by podczas zasłużonego wypoczynku nie zabrakło czasu dla Pana Boga, szczególnie na niedzielną Eucharystię..
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Józefa Dudka – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.