XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 30. 07. 2023 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

 we wtorek: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zgromadzenia Redemptorystów;

 w piątek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

2.     We wtorek rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

3.     1 sierpnia wspominamy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszej parafii mieszkają Powstańcy Warszawscy, którym oddajemy należny szacunek. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny oraz o tych, którzy oddali za nią swoje życie.

4.     Od południa 1 sierpnia, do północy 2 sierpnia można uzyskać odpust Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego.

5.     W czwartek, 3 sierpnia, wyruszy 43. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, której będzie towarzyszyć hasło: «Piękna oblubienica». Zapraszamy do duchowego udziału w tej pielgrzymce: codziennie, do 10 sierpnia włącznie, o godz. 8:30 będą śpiewane Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP i msza św. o godz. 9:00, a popołudniu o godz. 17:30 modlitwa różańcowa i msza św. o godz. 18:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W Zakrystii są do pobrania znaczki i modlitewniki dla duchowych pielgrzymów.

6.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

7.     Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 17:00 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę Różańcową o godz. 17:30 i mszę św. o godz. 18:00 w intencji wspólnoty oraz ich rodzin, a także w intencji ks. Krzysztofa, który po powrocie z urlopu odprawi mszę św. imieninową.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», lipcowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

9.     Jutro przypada 45. r. śm. ks. prof. Eugeniusza Tomaszewskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii – w modlitwie pamiętajmy o naszym duszpasterzu, a w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Ryszarda Pawlika – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.