XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, na zakończenie 21. OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA ŚW. KRZYSZTOFA, po każdej mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów, a zebrane ofiary przy tej okazji będą przekazane do MIVA Polska, która organizuje zakup środków transportu dla misjonarzy. Prosimy podjeżdżać samochodami do poświęcenia pod Zakrystię od ul. Monte Cassino, a wyjeżdżać na ul. Dembowskiego.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Marty;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Jezuitów;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zgromadzenia Redemptorystów;
3. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
4. WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 1 sierpnia, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o 17:30 i mszę św. w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin. Do tej modlitwy zapraszamy również Parafian.
5. 1 sierpnia, wspominamy 76. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.
W naszej parafii mieszkają Powstańcy Warszawscy, którym oddajemy należny szacunek. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny oraz o tych, którzy oddali za nią swoje życie.
6. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać ODPUST PORCJUNKULI, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.
7. Wkrótce rozpoczniemy SIERPIEŃ, który w Polsce jest MIESIĄCEM ABSTYNENCJI. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
8. Polecamy LEKTURĘ PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz «Nowe Życie».
9. W piątek, 31 lipca, przypada 42. rocznica śmierci ks. prof. Eugeniusza Tomaszewskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii – w modlitwie pamiętajmy o naszym duszpasterzu, a w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Helenę Anweiler, +Jana Krzyżanowskiego i +Ewę Dumkiewicz – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.