XVIII Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Zgromadzenia Redemptorystów;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
• W SOBOTĘ: święto Przemienienia Pańskiego;
2. Jutro rozpoczynamy SIERPIEŃ, który w Polsce jest MIESIĄCEM ABSTYNENCJI. Kościół zachęca do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
3. W poniedziałek wspominamy 78. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. W naszej parafii mieszkają Powstańcy Warszawscy, którym oddajemy należny szacunek. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny oraz o tych, którzy oddali za nią swoje życie.
4. Od południa 1 sierpnia, do północy 2 sierpnia można uzyskać ODPUST PORCJUNKULI, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego.
5. We wtorek, 2 sierpnia, wyruszy 42. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA na Jasną Górę, której będzie towarzyszyć hasło: «Chrystus naszym Pokojem». Zapraszamy do duchowego udziału w tej pielgrzymce: codziennie, do 10 sierpnia włącznie, o godz. 8:30 będą śpiewane GODZINKI DO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP i msza św. o godz. 9:00, a popołudniu o godz. 17:30 MODLITWA RÓŻAŃCOWA i msza św. o godz. 18:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W Zakrystii są do odebrania znaczki i modlitewniki dla duchowych pielgrzymów.
6. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
7. WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 6 sierpnia, o godz. 17:00 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę Różańcową o godz. 17:30 i mszę św. o godz. 18:00 w intencji wspólnoty oraz ich rodzin, a także w intencji ks. Kamila, który po powrocie z urlopu odprawi mszę św. imieninową.
8. DZIĘKUJĘ za ofiary, które zostały złożone w minioną niedzielę w ramach Akcji „Św. Krzysztof”. Zebrana kwota – 1.605, 35 zł. zostanie przekazana Fundacji MIVA Polska, która organizuje środki transportu dla misjonarzy. „Bóg zapłać”.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
10. Dziś przypada 44. rocznica śmierci ks. prof. Eugeniusza Tomaszewskiego, wieloletniego proboszcza naszej parafii – w modlitwie pamiętajmy o naszym duszpasterzu, a w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Małgorzatę Mazur – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.