XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Dominika, prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego;
• WE WTOREK: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, wrocławianki, patronki Europy;
• W ŚRODĘ: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Klary, dziewicy, założycielki zgromadzenia klarysek;
3. W czasie trwania Pieszej PIELGRZYMKI WROCŁAWSKIEJ na Jasną Górę, tj. do 10 sierpnia włącznie, o godz. 8:30 zapraszamy na GODZINKI DO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, a popołudniu o godz. 17:30 na MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ i mszę św. o godz. 18:00 zakończoną APELEM JASNOGÓRSKIM.
4. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. W sobotę, 13 sierpnia, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 18:00 msza św., a po niej modlitwa różańcowa i procesja wkoło kościoła z figurą Pani Fatimskiej. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.
6. Ks. Krzysztof organizuje tygodniową PIELGRZYMKĘ autokarową DO ŚWIĘTEJ LIPKI I GIETRZWAŁDU, oraz innych miejsc na Warmii i Mazurach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 25 września do 01 października br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeniowej oraz na kartach informacyjnych, które można pobrać w zakrystii po mszy św.
7. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

Comments are closed.