XVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
• W CZWARTEK: święto Przemienienia Pańskiego;
• W PIĄTEK: wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
3. Jutro wyruszy 40. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA na Jasną Górę, której będzie towarzyszyć hasło: «WIELKA TAJEMNICA WIARY». Zapraszamy do duchowego udziału w tej pielgrzymce: codziennie, do 10 sierpnia włącznie, o godz. 8:30 będą śpiewane GODZINKI DO NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP i msza św. o godz. 9:00, a popołudniu o godz. 17:30 MODLITWA RÓŻAŃCOWA z rozważaniami i msza św. o godz. 18:00 zakończona Apelem Jasnogórskim. W Zakrystii są do odebrania znaczki i modlitewniki dla duchowych pielgrzymów.
4. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
5. Rozpoczęliśmy SIERPIEŃ, który w Polsce jest MIESIĄCEM ABSTYNENCJI. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
6. Dziękuję za ofiary, które zostały złożone w minioną niedzielę w ramach Akcji „Św. Krzysztof”. Zebrane fundusze przekazane zostaną do MIVA Polska, która organizuje środki transportu dla misjonarzy. „Bóg zapłać”.
7. Polecamy LEKTURĘ PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz «Nowe Życie».
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Czesławę Orłowską i +Edwarda Nogaja – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.