XX NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 20. 08. 2023 r.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie św. Piusa X, papieża;

 we wtorek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

 w czwartek: święto św. Bartłomieja, apostoła;

 w sobotę: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

2.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

3.     W sobotę, 26 sierpnia, w uroczystość NMP Częstochowskiej zapraszamy na XVIII Międzyparafialną Pielgrzymkę przez Park Szczytnicki do kościoła przy Alejach Kochanowskiego we Wrocławiu. Początek pielgrzymki w naszym kościele o godz. 16:00. Suma odpustowa w kościele NMP Częstochowskiej zostanie odprawiona o godz. 18:00.

4.     W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, podczas mszy św. o godz. 10:30 podziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii i pożegnamy Ks. Krzysztofa, naszego wikariusza, który od 1 września rozpocznie posługę w parafii pw. Św. Bonifacego we Wrocławiu, w dekanacie Wrocław-Katedra. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

5.     Również we wspólnocie naszych Sióstr Służebniczek nastąpiły zmiany personalne: na kolejną placówkę odchodzi S. Miriam, nasza Zakrystianka, a od 1 września będzie pełnić posługę w Zakrystii  S. Agata. Dziękujemy Siostrze Miriam za czteroletnią gorliwą troskę o nasz kościół i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.

6.     Zapraszamy na pokaz kina plenerowego w czwartek, 24 sierpnia, o godz. 20:00, które odbędzie się na polanie przy kościele oo. Redemptorystów przy ul. Wittiga. Prezentowany będzie film pt. „Niepokonani” w reżyserii Petera Weira, który opowiada historię o ucieczce z Syberii.

7.     Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi zwraca się z prośbą o pomoc przy organizacji praktyk zawodowych dla młodych osób z Ukrainy. Pomoc ta miałaby polegać na przyjęciu praktykanta na nocleg oraz zapewnienie śniadania i kolacji. Wszelkie szczegóły można otrzymać w Zakrystii.

8.     Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiary na potrzeby naszej parafii, kuchni charytatywnej oraz innych dzieł miłosierdzia. „Bóg zapłać” za ten dar serca.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Stanisławę Banach – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

Comments are closed.