XX Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Piusa X, papieża;
• W SOBOTĘ: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
2. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
3. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Episkopatu Polski, prosi, aby dzisiejsza niedziela była DNIEM SOLIDARNOŚCI Z MIESZKAŃCAMI BEJRUTU zarówno w wymiarze duchowym, jak i materialnym. Z tej racji dzisiaj modlimy się za mieszkańców Libanu, a w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. będzie zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
4. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», «Gościa Niedzielnego» oraz sierpniowy numer «Nowego Życia» poświęcony jubileuszowi 40-lecia ruchu społecznego „Solidarność”.
5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Mieczysława Romańczyka, +Krzysztofa Faltusa i +Teresę Byś – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.