XXII Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
2. Od czwartku, 1 września, powrócimy do ZWYCZAJNEGO PORZĄDKU MSZY ŚW. w naszym kościele w dni powszednie, tj. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a w niedziele Nieszpory o godz. 17:30. KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15:30 do 18:00 oraz we wtorek i czwartek od godz. 10:00 do 11:00.
3. Od września BIBLIOTEKA PARAFIALNA mieszcząca się w Domu Parafialnym czynna będzie w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy.
4. W czwartek, 1 września, wspominamy ofiary II wojny światowej obchodząc 83. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę. W modlitwie pamiętamy o poległych w obronie Ojczyzny na różnych frontach świata i w obozach zagłady.
5. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. oraz na rozpoczęcie roku szkolnego.
6. W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Natomiast w każdą niedzielę Nadzwyczajni Szafarze zanoszą do chorych Komunię św.
7. WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 3 września, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o 17:30 i mszę św. w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin. Do tej modlitwy zapraszamy również wszystkich Parafian.
8. MSZA ŚW. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę, 4 września, o godz. 10:30.
9. Decyzją władz zakonnych S. BERNADETTA i S. JULIA zostały skierowana do nowych miejsc posługi. Dziękujemy Siostrom za posługę w naszej parafii. Natomiast witamy S. RAFAŁĘ, która będzie przedszkolanką w Ochronce. Niech Dobry Bóg Czcigodnym Siostrom błogosławi w owocnej posłudze w wyznaczonych miejscach.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wakacyjny numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Mirosławę Sowę – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.