XXI NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 27. 08. 2023 r.

1.     Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 podziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii i pożegnamy Ks. Krzysztofa, naszego wikariusza, który od 1 września rozpocznie posługę w parafii pw. Św. Bonifacego we Wrocławiu. Natomiast do naszej parafii od nowego miesiąca został skierowany Ks. Adam Kwaśniewski, który przez ostatnie 8 lat był duszpasterzem akademickim w „Maciejówce”.

2.     Również dziękujemy za czteroletnią gorliwą troskę o nasz kościół S. Miriam, naszej Zakrystiance, która odchodzi na kolejną placówkę, a od 1 września w Zakrystii będzie pełnić posługę S. Agata.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;

 we wtorek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

4.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. oraz na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

5.     Od piątku, 1 września, powrócimy do zwyczajnego porządku mszy św. w dni powszednie w naszym kościele, tj. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Kancelaria Parafialna jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15:30 do 18:00 oraz we wtorek i czwartek od godz. 10:00 do 11:00.

6.     W piątek wspominamy również ofiary II wojny światowej obchodząc 84. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę. W modlitwie pamiętamy o poległych w obronie naszej Ojczyzny na różnych frontach świata i w obozach zagłady, prośmy też o pokój na świecie.

7.     Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w sobotę, 2 września, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o 17:30 i mszę św. w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin oraz ks. Opiekuna. Do tej modlitwy zapraszamy również wszystkich Parafian.

8.     Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę, 3 września, o godz. 10:30.

9.     Wszystkim czcicielom Matko Bożej dziękujemy za piękne świadectwo wiary i udział w XVIII Międzyparafialnej Pielgrzymce do kościoła NMP Częstochowskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Jonasza Bączka i +Pawła Szatańskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.