XXI Niedziela Zwykła

1. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w duchu SOLIDARNOŚCI Z MIESZKAŃCAMI BEJRUTU dzisiaj po każdej mszy św. będzie zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Bartłomieja, apostoła; jest to dzień patronalny ks. Bartosza, z tej okazji o godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji naszego solenizanta zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca – zapraszamy do wspólnej modlitwy;
• W ŚRODĘ: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; z racji trwającej pandemii koronawirusa nie odbędzie się Międzyparafialna Pielgrzymka przez Park Szczytnicki do kościoła NMP Częstochowskiej, zapraszamy natomiast do indywidualnego udziału we mszy św. odpustowej o godz. 18:00;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Moniki;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
• W SOBOTĘ: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
3. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
4. Pamiętajmy, że trwa nadal STAN EPIDEMII, dlatego bardzo prosimy, aby w kościele zakrywać usta i nos, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych uczestników liturgii.
5. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», «Gościa Niedzielnego» oraz sierpniowy numer «Nowego Życia» poświęcony jubileuszowi 40-lecia ruchu społecznego „Solidarność”.
6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Jolantę Figaszewską, +Marka Zawadę i +Wiesławę Bester – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.