XXII NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 03. 09. 2023 r.

1.     Witamy w naszej parafii Ks. Adama Kwaśniewskiego, który od 1 września rozpoczął u nas posługę duszpasterską. Życzymy księdzu wikariuszowi Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej oraz opieki Świętej Rodziny. Również witamy S. Agatę, która będzie pełnić posługę w Zakrystii. Niech Maryja Niepokalana dodaje sił i radości w trosce o nasz kościół.  

2.     Dziś o godz. 10:30 odbędzie się msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów. Wszystkim, którzy  rozpoczęli naukę i pracę dydaktyczną życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Uczniom, rodzicom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w piątek: święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej;

4.     We wtorek, 5 września, po wieczornej mszy św. w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem.

6.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

7.     W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Piotra Sierzchułę, misjonarza na Jamajce, który podczas każdej mszy św. będzie dzielił się z nami swoim rocznym doświadczeniem misyjnym.

8.     Od września Biblioteka Parafialna mieszcząca się w Domu Parafialnym będzie czynna w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00  do 18:00. Serdecznie zachęcamy do lektury książek o tematyce chrześcijańskiej.

9.     W gablocie obok kościoła wywieszony jest Apel Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście, który ostrzega, że mimo podjętych działań prewencyjnych, nadal dochodzi do przestępstw metodą „na wnuczka”, w których pokrzywdzeni są seniorzy. W poniedziałek, 4 września, o godz. 9:00 na platformie YouTube, na profilu KMP we Wrocławiu odbędzie się spotkanie dla seniorów w kwestii bezpieczeństwa. Policja, ani inne służby nigdy nie zwracają się o przekazanie pieniędzy. Prosimy o zachowanie wzmożonej czujności.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

Comments are closed.