XXII Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
2. Od wtorku, 1 września, powrócimy do ZWYCZAJNEGO PORZĄDKU MSZY ŚW. w naszym kościele w dni powszednie, tj. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00, a także będą Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów będzie w niedzielę 6 września o godz. 10:30. KANCELARIA PARAFIALNA jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15:30 do 18:00 oraz we wtorek i czwartek od godz. 10:00 do 11:00.
3. Decyzją władz zakonnych, z dniem 1 września, dotychczasowa Przełożona S. WIRGILIA została skierowana do Sekretariatu Prowincji Sióstr Służebniczek w Leśnicy. Dziękujemy z całego serca Siostrze za posługę w naszej parafii jako Zakrystianka, a następnie jako Siostra Dyrektor Ochronki dla dzieci. Obowiązki Przełożonej wspólnoty przejmuje S. RACHELA. Witamy też S. JULIĘ, która będzie przedszkolanką w Ochronce. Niech Dobry Bóg Czcigodnym Siostrom błogosławi w owocnej posłudze w wyznaczonych miejscach.
4. Pierwsza PRÓBA DLA DZIECI KOMUNIJNYCH odbędzie się w czwartek, 3 września, o godz. 18:45 w kościele. Obecność obowiązkowa. Uroczystość I Komunii Świętej odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 13 września, podczas mszy św. o godz. 10:30.
5. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
6. WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 5 września, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o 17:30 i mszę św. w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin. Do tej modlitwy zapraszamy również Parafian.
7. Od września wznawia swoją działalność BIBLIOTEKA PARAFIALNA mieszcząca się w Domu Parafialnym. Zapraszamy w każdy poniedziałek w godzinach od 17:00 do 19:00.
8. Trwa nadal STAN EPIDEMII KORONAWIRUSA, dlatego bardzo prosimy, aby wchodząc do kościoła zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce (przy każdym wejściu są dozowniki bezdotykowe). Dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych uczestników liturgii.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz sierpniowy numer «Nowego Życia» poświęcony jubileuszowi 40-lecia ruchu społecznego „Solidarność”.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Leszka Zarzeckiego i +Janinę Kownas – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.