XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
2. Dziś o godz. 10:30 będzie msza św. na rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów. Wszystkim, którzy rozpoczęli naukę i pracę dydaktyczną ŻYCZYMY obfitości darów Ducha Świętego. Uczniom, rodzicom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.
3. Z inicjatywy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dziś w Kościele w Polsce „DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI”. Po mszy św. będzie można przekazać pomoc finansową do koszyczka na balaskach, która zostanie przeznaczona na długofalowe wsparcie działań CARITAS na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
5. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego od 1 września br. został skierowany do naszej parafii KS. KAMIL KITA. Życzymy księdzu wikariuszowi Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej pośród nas.
6. Również do wspólnoty naszych Sióstr Służebniczek została skierowana S. ASTERIA. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi Niepokalanej.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. W przyszłą niedzielę, podczas mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
9. Pierwsze formacyjne SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w niedzielę, 12 września, w Domu Parafialnym, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00.
10. W przyszłą niedziele o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się UROCZYSTOŚĆ BEATYFIKACJI kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. W uroczystości weźmie udział kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża publicznie ogłosi dekret beatyfikacyjny. Zachęcamy do udziału w tym podniosłym wydarzeniu poprzez transmisję telewizyjną.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Weronikę Gliwę i +Jerzego Mielcarka – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.