XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
2. Dziś o godz. 10:30 odbędzie się MSZA ŚW. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów. Wszystkim, którzy rozpoczęli naukę i pracę dydaktyczną ŻYCZYMY obfitości darów Ducha Świętego. Uczniom, rodzicom, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W CZWARTEK: święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej;
4. Pierwsze spotkanie organizacyjnie z RODZICAMI DZIECI KOMUNIJNYCH, podczas którego będą zapisy dzieci na okres formacji, odbędzie się w czwartek, 8 września, w KOŚCIELE po mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
5. W czwartek po wieczornej mszy św. zapraszamy do DOMU PARAFIALNEGO na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
6. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. Pierwsze formacyjne spotkanie i zapisy DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w piątek, 9 września, w kościele po mszy św. wieczornej.
8. Po przerwie wakacyjnej, ks. Krzysztof zaprasza LITURGICZNĄ SŁUŻBĘ OŁTARZA na zbiórkę w sobotę, 10 września, o godz. 10:00 do DOMU PARAFIALNEGO. Na to spotkanie zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci.
9. W Zakrystii jest lista, na którą można zapisywać się na PIELGRZYMKĘ autokarową DO ŚWIĘTEJ LIPKI I GIETRZWAŁDU oraz innych miejsc na Warmii i Mazurach, którą organizuje Ks. Krzysztof w dniach od 25 września do 01 października br.. Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 1050 zł.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Mały Gość Niedzielny» dla dzieci.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Irenę Cichosz i +Witolda Krupę – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

Comments are closed.