XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
2. Dziś o godz. 10:30 będzie msza św. na rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO oraz poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów. Wszystkim, którzy rozpoczęli naukę i pracę dydaktyczną ŻYCZYMY, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego. Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Katechetom i Wychowawcom życzymy wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, znane w polskiej tradycji jako święto Matki Bożej Siewnej;
4. W tym tygodniu swoje IMIENINY obchodzą dwie nasze Siostry: we wtorek S. RACHELA – Przełożona Sióstr, a w sobotę S. MIRIAM nasza Zakrystianka. Czcigodnym Siostrom życzymy wielu łask Bożych oraz błogosławieństwa i umocnienia w życiu zakonnym. Wszystkim SOLENIZANTOM I JUBILATOM rozpoczynającego się tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
5. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA ze Wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI. O godz. 18:00 Eucharystia, a następnie uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
6. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. SPOTKANIE MŁODZIEŻY przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę, 12 września, o godz. 10:00. Uroczystość Bierzmowania będzie we wtorek, 6 października, podczas mszy św. o godz. 18:00.
8. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędzie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 13 września, podczas mszy św. o godz. 10:30. Spowiedź dzieci komunijnych oraz ich rodziców będzie w piątek, 11 września, o godz. 17:00.
9. W każdy poniedziałek w godzinach od 17:00 do 19:00 zapraszamy do korzystania z BIBLIOTEKI PARAFIALNEJ, która mieści się w Domu Parafialnym.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz wrześniowy numer «Nowego Życia» poświęcony katechezie z racji 30 rocznicy wprowadzenia lekcji religii do szkół.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Ryszarda Żabińskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.