XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 01. 10. 2023 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     Od dzisiaj rozpoczynamy miesiąc różańcowy: nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą codziennie o godz. 17:15, a o godz. 18:00 msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych.

3.     Dziś podczas mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

4.     Dzisiaj o godz. 18:00 będzie msza św. dziękczynna z okazji 20-lecia Wspólnoty «Płomień Pański». Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie J.E. bp Piotr Wawrzynek, który zarazem odprawi swoją mszę św. prymicyjną w naszej parafii, gdzie przed laty był tu wikariuszem. Mszę św. poprzedzi modlitwa uwielbienia o godz. 17:00, a po niej będzie nabożeństwo różańcowe.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;

 w środę: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

 w czwartek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;

 w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

6.     W środę, 4 października, Ojciec Święty otworzy pierwszą sesję XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów «Ku Kościołowi synodalnemu. Komunia, uczestnictwo, misja». Zachęcamy do modlitwy o błogosławione owoce Zgromadzenia Synodalnego.

7.     W środę, we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, przypada Światowy Dzień Zwierząt. Zapraszamy więc wszystkich posiadających zwierzęta domowe razem ze swoimi pupilami na modlitwę i błogosławieństwo zwierząt, o godz. 17:00 przy krzyżu misyjnym, obok kościoła.

8.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

9.     Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 6 października, w Domu Parafialnym bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00.

10. Należących do Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę, 7 października, o godz. 16:30 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 17:15 i mszę św. o godz. 18:00 w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin.

11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: «Jan Paweł II – cywilizacja życia». W tym dniu odbędzie się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji «Dzieło Nowego Tysiąclecia», który przeznaczony jest na kształtowanie ubogiej i zdolnej młodzieży.

12. We wtorek, 26 września br., rozpoczął się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest jeszcze możliwość włączenia się w tę inicjatywę. Szczegóły na stronie internetowej wspólnoty Płomień Pański. Serdecznie zapraszamy.

13. W sobotę, 14 października, o godz. 19:00 w parafii św. Faustyny rozpocznie się dekanalne Nauki Przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. 

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», październikowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny».

Comments are closed.