XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 17. 09. 2023 r.

1.     W Kościele w Polsce przypada dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie, a dzisiejsza taca przeznaczona jest na archidiecezjalne Radio Rodzina.

2.     W godzinach od 10:00 do 14:30 zapraszamy dziś do Centrum św. Hildegardy w Domu Parafialnym, na pyszne wypieki z orkiszu leczniczego, gofry, kawę orkiszową i herbaty. Jest okazja do spędzenia miłego czasu z rodziną, przyjaciółmi oraz zapoznania się z naturalnymi recepturami i medycyną Hildegardy.

3.     Zapraszamy do modlitewnego udziału w corocznej procesji dziękczynno-błagalnej z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, która rozpocznie się w bazylice garnizonowej św. Elżbiety o godz. 16:00, a zakończy się mszą św. ok. godz. 17:00 w kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy pl. Wolności 3.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży;

 w środę: wspomnienie św. pierwszych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

 w czwartek: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

 w sobotę: wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;

5.     We wtorek, 19 września, o godz. 19:00 zapraszam do Domu Parafialnego na pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego.

6.     W czwartek, 21 września, po mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Stowarzyszenia Bł. Edmunda Bojanowskiego.

7.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

8.     W piątek, 22 września, po mszy św. wieczornej zapraszamy ministrantów na zbiórkę formacyjną.

9.     Rodziny w Duchu Świętym zapraszają za tydzień, 24 września, na wydarzenia dla małżeństw i rodzin. Rozpoczynamy o godz. 9:00 mszą św. w kościele, po niej spotykanie w Domu Parafialnym, gdzie na zakończenie odbędzie się modlitwa o uzdrowienie małżeństw i rodzin. Zapewniana jest opieka dla dzieci. Obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Więcej informacji na facebooku: Rodziny w Duchu Świętym i na plakacie.

10. Zapraszamy na jesienną edycję «Spotkań z muzyką u Świętej Rodziny». Będą to dwa koncerty, z których pierwszy odbędzie się już w przyszłą niedzielę, 24 września, o godz. 19:00. Będziemy ponownie gościć p. Bartosza Patryka Rzymana, który wraz z flecistką, p. Iloną Kalińską, zaprezentuje dzieła niemieckich kompozytorów epoki baroku.

11. We wtorek, 26 września br., rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest to cykl 11 spotkań skierowanych do osób, które poszukują sensu życia, chcą poznać Boga, bądź przeżywają zwątpienie lub brak wiary, czują się przytłoczone życiowymi problemami. Alpha to spotkania w życzliwej atmosferze, inspirujące wykłady i możliwość dyskusji, a także okazja do nawiązania nowych przyjaźni. Szczegóły na ulotkach, plakatach i stronie internetowej wspólnoty Płomień Pański oraz naszej parafii. Zapraszamy do zapisów.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wrześniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny».

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Friedę Rohan – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”  

Comments are closed.