XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele w Polsce przypada NIEDZIELA ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Z tej racji taca przeznaczona jest na nasze archidiecezjalne RADIO RODZINA.
2. Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30, a o godz. 18:00 będzie msza św. KU CZCI ŚW. JÓZEFA pod przewodnictwem oo. redemptorystów, którzy wraz z wiernymi z parafii przy ul. Wittiga przybędą w pielgrzymce do naszego kościoła jubileuszowego.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. pierwszych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
• WE WTOREK: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, biblijnego celnika;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
4. W 24. rocznicę wielkiej powodzi we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku zapraszamy do modlitewnego udziału w corocznej PROCESJI DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNEJ, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, która dziś o godz. 16.00 wyruszy z bazyliki garnizonowej do kościoła św. Stanisława, Doroty i Wacława i tam msza św. na zakończenie procesji.
5. We wtorek, 21 września, po mszy św. wieczornej, odbędzie się pierwsze SPOTKANIE ORGANIZACYJNE dla rodziców dzieci z klas III SP, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.
6. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. Zachęcamy do kontynuacji PEREGRYNACJI IKONY ŚW. JÓZEFA w naszej parafii we wrześniu. W Zakrystii przyjmujemy zapisy na konkretny dzień nawiedzenia ikony.
8. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest zeszyt, do którego można wpisywać INTENCJE MODLITEWNE, które zostaną zawiezione podczas pielgrzymki do Lourdes.
9. Parafia św. Faustyny organizuje w sobotę, 9 października br., jednodniową PIELGRZYMKĘ autokarową do Łagiewnik k/Krakowa i do muzeum św. Jana Pawła II. Szczegóły wyjazdu oraz zapisy u ks. Marcina – wikariusza parafii św. Faustyny.
10. Dzisiaj w naszej Parafii w godz. od 7:30 do 14:30 są obecni RACHMISTRZE SPISOWI. Przy kościele jest przygotowane miejsce, gdzie wszyscy, którzy jeszcze nie brali udziału w spisie powszechnym ludności i mieszkań będą mogli dopełnić tego obowiązku. Należy pamiętać swój numer pesel i nazwisko rodowe matki, a jeśli chcemy spisać inne osoby z gospodarstwa domowego, to również numer pesel tych osób oraz zawód i miejsce pracy osób pełnoletnich. Udział w spisie jest obowiązkowy, dlatego serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wrześniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Annę Szelejak, +Lidię Lenkiewicz i +Zdzisława Samsonowicza – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.