XXV Niedziela Zwykła

1. W Kościele w Polsce przypada dziś NIEDZIELA ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie, a dzisiejsza taca przeznaczona jest na archidiecezjalne RADIO RODZINA.
2. W 25. rocznicę wielkiej powodzi we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku zapraszamy do modlitewnego udziału w corocznej PROCESJI DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNEJ z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, która rozpocznie się w bazylice garnizonowej św. Elżbiety o godz. 16:00, a zakończy się mszą św. ok. godz. 17:00 w kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława przy pl. Wolności 3.
3. Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie św. pierwszych męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
• W ŚRODĘ: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
5. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich mszy św. będzie głosił kazania ks. Piotr Sierzchuła, który przygotowuje się do wyjazdu na misje. Po mszy św. będzie również zbierał ofiary na wsparcie jego pracy misyjnej na Jamajce.
7. Przypominamy, że do 30 września jest TERMIN zgłaszania dzieci, które w tym roku szkolnym będą przystępować do I Komunii Świętej w naszej parafii oraz złożenie deklaracji przez młodzież, która pragnie otrzymać sakrament bierzmowania.
8. INSTYTUT ŚW. HILDEGARDY działający przy naszej parafii zaprasza do Domu Parafialnego w sobotę, 1 października, o godz. 10:00 na konferencję pt. „Medycyna św. Hildegardy odpowiedzią na współczesne choroby”. Od godz. 9:30 będzie można skorzystać z konsultacji medycznej lekarza specjalisty medycyny hildegardowej. Informujemy, również, że sklep z produktami orkiszowymi otwarty jest w Domu Parafialnym we wtorki i czwartki od godz. 11:00 do 17:00, a w soboty od godz. 10:00 do 14:00.
9. Przypominamy, że w naszym dekanacie rozpoczęła się WIZYTACJA KANONICZNA, którą prowadzi bp Jacek Kiciński. Wizytacja naszej parafii odbędzie się w poniedziałek, 3 października, i zostanie uwieńczona mszą św. o godz. 18:00. Już teraz zapraszamy Drogich Parafian na to spotkanie z o. biskupem Jackiem.
10. Informujemy, że KURS PRZYGOTOWUJĄCY OSOBY DOROSŁE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA w Archidiecezji Wrocławskiej rozpocznie się 4 października br. i potrwa do 4 lutego pr. Spotkania odbywać się będą w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu. Zapisy oraz szczegóły są na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej, w zakładce «BIERZMOWANIE DOROSŁYCH».
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wrześniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Gertrudę Brocką – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

Comments are closed.