XXV NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 24. 09. 2023 r.

1.     Dziś przypada w Kościele 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, któremu towarzyszy hasło: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.

2.     Zapraszamy na jesienną edycję «Spotkań z muzyką u Świętej Rodziny». Dzisiaj o godz. 19:00 będziemy gościć p. Bartosza Patryka Rzymana, który wraz z flecistką, p. Iloną Kalińską, zaprezentuje dzieła niemieckich kompozytorów epoki baroku.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w środę: wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;

 w czwartek: wspomnienie św. Wacława, męczennika;

 w piątek: święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

 w sobotę: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;

4.     W poniedziałek, 25 września, o godz. 19:30 zapraszamy członków Parafialnego Zespołu Presynodalnego na spotkanie rejonowe w katedrze wrocławskiej.

5.     W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast gromadzą się wierni, by prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego, dlatego zapraszamy w czwartek, 28 września, o godz. 15:00 do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu misyjnym obok kościoła.

6.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

7.     W przyszłą niedzielę, 1 października, zapraszamy serdecznie na Marsz dla Życia, którego tegorocznego hasło brzmi: „Dzieci przyszłością Polski”. O godz. 12:00 msza św. w kościele garnizonowym przy wrocławskim Rynku, a o godz. 13:00 – wymarsz spod kościoła garnizonowego, a zakończenie na Placu Katedralnym.

8.     Wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać podczas liturgii w naszej scholi dziecięcej serdecznie zapraszamy na zajęcia, które będą odbywały się w soboty o godz. 16:00 w Domu Parafialnym. Szczegółowych informacji udziela s. Rafała i organista p. Jakub.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wrześniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Renatę Sieroń, +Iwonę Wolniakowską i +Stanisława Kowalskiego – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”  

Comments are closed.