XXV Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada NIEDZIELA ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Z tej racji taca przeznaczona jest na nasze archidiecezjalne RADIO RODZINA.
2. Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
3. W 23. rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu wyruszy dziś z bazyliki garnizonowej o godz. 16.00 coroczna PROCESJA DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNA, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami naszego miasta, której przewodniczyć będzie J.E. Bp Andrzej Siemieniewski. Zapraszamy do modlitewnego udziału w intencji Wrocławia i Archidiecezji.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
5. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. W sobotę, 26 września, zapraszamy na PIELGRZYMKĘ ROWEROWĄ DO TRZEBNICY, którą organizuje i poprowadzi ks. Bartosz. Wyjazd spod kościoła po mszy św. o godz. 9:00.
7. W sobotę o godz. 10:00, w Domu Parafialnym, SPOTKANIE MŁODZIEŻY, która w październiku br. przystąpi do sakramentu bierzmowania.
8. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się ZBIÓRKA FUNDUSZY do puszek organizowana przez Caritas Polska NA RZECZ UCHODŹCÓW z obozu Moria na wyspie Lesbos, który został strawiony przez pożar. Pomocy potrzebują zwłaszcza sieroty i małoletni, którzy utracili rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy.
9. W gablocie obok kościoła wywieszony jest do przeczytania APEL Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, która ostrzega, że mimo podjętych działań prewencyjnych, nadal dochodzi do przestępstw, w których pokrzywdzonymi są osoby w wieku senioralnym.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz wrześniowy numer «Nowego Życia».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marka Bębenistę, +Irenę Matkowską, +Stanisława Jakubczaka, +Zygmunta Dziekana i +Andrzeja Kiernożyckiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.