XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada 107. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY, któremu towarzyszy hasło: „Ku stale rosnącemu «my»”.
2. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• W ŚRODĘ: święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;
• W SOBOTĘ: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
4. W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast gromadzą się wierni, by prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego, dlatego zapraszamy we wtorek, 28 września, o godz. 15:00 do WSPÓLNEJ MODLITWY Koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu misyjnym obok kościoła.
5. W piątek, 1 października, rozpoczynamy MIESIĄC RÓŻAŃCOWY: nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą codziennie o godz. 17:15, a o godz. 18:00 msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych.
6. 1 października rozpoczyna się także NOWY ROK AKADEMICKI. Wszystkich studentów i wykładowców wyższych uczelni polecajmy opiece i mądrości Bożej, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę, 2 października, o godz. 16:30 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 17:15 i mszę św. w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin.
9. Zachęcamy do kontynuacji PEREGRYNACJI IKONY ŚW. JÓZEFA. W Zakrystii przyjmujemy zapisy na konkretny dzień nawiedzenia ikony.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wrześniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Anielę Liburę–Małys, mamę dwóch kapłanów: o. Konrada, benedyktyna, przeora z Tyńca i ks. Bartłomieja, chrystusowca pracującego dla Polonii Zagranicznej w Holandii – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.