XXVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele po raz czwarty NIEDZIELĘ ŚW. FRANCISZKA pod hasłem «Niech cała ziemia błogosławi Pana», która ma na celu przypomnienie postaci patrona chrześcijańskiej ekologii, otaczającego szczególną troską Boże stworzenie.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.
3. W październiku zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
• W CZWARTEK: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
5. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w poniedziałek o godz. 18:00. Po Eucharystii Agapa w Domu Parafialnym.
6. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 października, od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. W sobotę, 9 października, o godz. 19:00 wraz ze stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” serdecznie zapraszamy do kościoła na KONCERT «To jest Moja Matka, moja Ojczyzna» pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Natomiast w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: «Nie lękajcie się!». Z tej okazji odbędzie się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przeznaczony jest na kształtowanie ubogiej i zdolnej młodzieży, a stypendyści zapraszają do wspólnego świętowania w Miasteczku Rodzinnym, które utworzą przy naszej parafii oraz do udziału w warsztatach św. Józefa. Z tej racji zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną będzie w trzecią niedzielę miesiąca.
8. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w przyszłą niedzielę, 10 października, w Domu Parafialnym bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00.
9. W środę, 6 października, zapraszamy do wspólnego wyjścia na godz. 19:00 do Multikina Pasaż Grunwaldzki na film „FATIMA”. Bilety do nabycia za 11 złotych, zapisy w Zakrystii.
10. W sobotę, 16 października, wyruszy 42. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA DO TRZEBNICY, pod hasłem „Z Rodziną do św. Jadwigi”. Udział w pielgrzymce jest bez wcześniejszych zapisów. Rozpoczęcie nabożeństwem w Katedrze Wrocławskiej o godz. 6:00, a zakończenie mszą św. w Trzebnicy o godz. 16:30 przy ołtarzu polowym.
11. Zachęcamy do kontynuacji PEREGRYNACJI IKONY ŚW. JÓZEFA. W Zakrystii przyjmujemy zapisy na konkretny dzień nawiedzenia ikony.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Mateusza Kosicę, +Kazimierza Ochmana i +Jerzego Rosowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.