XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada w Kościele 108. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY, któremu towarzyszy hasło: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”.
2. Dzisiaj podczas wszystkich mszy św. kazania głosi ks. dr Piotr SIERZCHUŁA, który przygotowuje się do wyjazdu na misje. Po mszy św. będzie również zbierał ofiary na wsparcie jego pracy misyjnej na Jamajce.
3. Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• W CZWARTEK: święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła, patronki misji katolickich;
5. W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast gromadzą się wierni, by prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego, dlatego zapraszamy w środę, 28 września, o godz. 15:00 do WSPÓLNEJ MODLITWY Koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu misyjnym obok kościoła.
6. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. W sobotę, 1 października, rozpoczynamy MIESIĄC RÓŻAŃCOWY: nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą codziennie o godz. 17:15, a o godz. 18:00 msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych.
8. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę, 1 października, o godz. 16:30 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 17:15 i mszę św. o godz. 18:00 w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin.
9. 1 października rozpoczyna się także NOWY ROK AKADEMICKI. Wszystkich studentów i wykładowców wyższych uczelni polecajmy opiece i mądrości Bożej, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
10. W przyszłą niedzielę, 2 października, podczas mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy, że do 30 września jest TERMIN zgłaszania dzieci, które w tym roku szkolnym będą przystępować do I Komunii Świętej w naszej parafii
11. W przyszły poniedziałek, 3 października, odbędzie się w naszej parafii WIZYTACJA KANONICZNA, którą prowadzi bp Jacek Kiciński. Zaplanowana jest m.in. wizyta biskupa na naszym cmentarzu parafialnym, spotkanie u naszych Sióstr w ochronce i w klasztorze, a o godz. 16:30 zapraszamy do kaplicy Domu Parafialnego na spotkanie o. biskupa z grupami modlitewnymi. O godz. 18:00 zostanie odprawiona msza św., na którą serdecznie wszystkich Drogich Parafian zapraszamy.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», wrześniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Elżbietę Broś i +Renatę Krawczyk – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

Comments are closed.