XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada 106. ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY. Z tej racji po mszy św., odbędzie się ZBIÓRKA FUNDUSZY do puszek organizowana przez Caritas Polska NA RZECZ UCHODŹCÓW z obozu Moria na wyspie Lesbos, który został strawiony przez pożar. Pomocy potrzebują zwłaszcza sieroty i małoletni, którzy utracili rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy.
2. Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• WE WTOREK: święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;
• W PIĄTEK: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów;
4. W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast gromadzą się wierni, by prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego. Nasza parafia również włącza się w to dzieło modlitewne, dlatego zapraszamy w poniedziałek, 28 września, o godz. 15:00 do WSPÓLNEJ MODLITWY Koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu misyjnym obok kościoła, by łączyć się z Jezusem konającym za zbawienie świata.
5. W poniedziałek o godz. 18:45, w Domu Parafialnym odbędzie się EGZAMIN dla kandydatów do bierzmowania, którzy do tego egzaminu jeszcze nie podeszli. Natomiast w czwartek, piątek i sobotę, po mszy św. wieczornej, odbędą się PRÓBY dla kandydatów do bierzmowania.
6. We wtorek o godz. 18:45 w kościele odbędzie się SPOTKANIE Z RODZICAMI, których dzieci przystąpią w przyszłym roku do I Komunii Świętej.
7. W czwartek, 1 października, rozpoczynamy MIESIĄC RÓŻAŃCOWY: w naszej parafii nabożeństwa różańcowe będą codziennie o godz. 17:15, a o godz. 18:00 msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych.
8. 1 października rozpoczyna się także NOWY ROK AKADEMICKI. Wszystkich studentów i wykładowców wyższych uczelni polecajmy opiece i mądrości Bożej, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
9. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
10. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty zapraszamy w sobotę, 3 października, o godz. 16:45 do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, a następnie do kościoła na modlitwę różańcową o 17:30 i mszę św. w intencji członków wspólnoty oraz ich rodzin.
11. W przyszłą niedzielę, 4 października, będzie miał swoje święto 1 SZCZEP WROCŁAWSKI SKAUTÓW EUROPY im. św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy modlić się wraz z naszymi skautami o błogosławieństwo Boże dla nich.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz wrześniowy numer «Nowego Życia».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Wacława Wiszniowskiego i +Łucję Łuczak – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.