XXVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Pamiętajmy dziś w modlitwie szczególnie o papieżu Franciszku w dniu jego imienin. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
2. W październiku zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
• W ŚRODĘ: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
4. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA ze Wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI. O godz. 18:00 Eucharystia, a następnie uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
5. We wtorek, podczas mszy św. o godz. 18:00 młodzież z naszej parafii otrzyma SAKRAMENT BIERZMOWANIA z rąk J.E. biskupa Jacka Kicińskiego. Dzień wcześniej, w poniedziałek, o godz. 17:00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. Otoczmy modlitwą młodzież, aby umocniona Duchem Świętym trwała wiernie przy Bogu i Kościele.
6. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. W sobotę, 10 października, o godz. 10:00 w Domu Parafialnym odbędzie się SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Totus Tuus”. Z tej okazji odbędzie się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przeznaczony jest na kształtowanie ubogiej i zdolnej młodzieży, a stypendyści zapraszają do wspólnego świętowania w Miasteczku Rodzinnym, które utworzą przy naszej parafii. Z tej racji zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną będzie w trzecią niedzielę miesiąca.
9. Zapraszamy na FILM Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie”, który ukazuje początki i rozwój kultu Świętej Faustyny od jej śmierci aż do czasów współczesnych. Projekcja odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 października br. o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
10. FUNDACJA PAX ET BONUM zaprasza w dniach 9-11 października br. na XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki „Pax et bonum per musicam”, który objęty jest patronatem Metropolity Wrocławskiego J. E. Ks. Abpa. Józefa Kupnego. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w gablotce przy kościele.
11. Informujemy, że w dniu 17 października planowana jest PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Jednak w związku z panującą pandemią, jeżeli w terminie pielgrzymki powiat trzebnicki będzie znajdował się w strefie zagrożenia coronawirusem, pielgrzymka zostanie odwołana.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz październikowy numer «Nowego Życia».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Wiesławę Wojtkiewicz, +Pelagię Sekscinską i +Krzysztofa Paszkowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.