XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: «Nie lękajcie się». Z tej okazji odbywa się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przeznaczony jest na kształtowanie ubogiej i zdolnej młodzieży. Dziękujemy stypendystom Fundacji za piękny koncert pt. «To jest Moja Matka, moja Ojczyzna» pamięci Św. Jana Pawła II, który odbył się wczoraj jako preludium do dzisiejszego Dnia Papieskiego, a dziś stypendyści zapraszają do wspólnego świętowania w Miasteczku Rodzinnym, które utworzone będzie przy naszej parafii od godz. 11:30 oraz do udziału w warsztatach św. Józefa. Z tej racji zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną będzie w trzecią niedzielę miesiąca.
2. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się dzisiaj w Domu Parafialnym, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00.
3. W październiku zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbiter;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
• W SOBOTĘ: uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej;
5. W środę, 13 października, odbędzie się DZIEŃ SKUPIENIA dla wspólnoty Żywego Różańca. O godz. 16:30 zapraszamy do kościoła na konferencję, którą wygłosi ks. kan. Tomasz Czabator, diecezjalny Asystent Wspólnot Żywego Różańca, a następnie zapraszamy wszystkich parafian na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 17:15 modlitwa różańcowa i procesja wkoło kościoła z figurą Pani Fatimskiej, a następnie o godz. 18:00 msza św.
6. W czwartek przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia, natomiast w piątek, 15 października, przypada DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w intencji dzieci utraconych i ich rodziców.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. W sobotę, 16 października, wyruszy 42. PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA DO TRZEBNICY, pod hasłem «Z Rodziną do św. Jadwigi». Udział w pielgrzymce jest bez wcześniejszych zapisów. Rozpoczęcie nabożeństwem w Katedrze Wrocławskiej o godz. 6:00, a zakończenie mszą św. w Trzebnicy o godz. 16:30 przy ołtarzu polowym. Zapraszamy do udziału w GRUPIE 10 gromadzącej pielgrzymów z parafii naszego dekanatu.
9. W sobotę, w parafii św. Faustyny, o godz. 19:00 rozpoczną się dekanalne NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», październikowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marię Malinowską i +Henrykę Kocyłowską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.