XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XX DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Totus Tuus”. Z tej okazji jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który przeznaczony jest na kształtowanie ubogiej i zdolnej młodzieży. Wraz ze stypendystami zapraszamy do wspólnego świętowania w Miasteczku Rodzinnym, które utworzone zostanie przy naszej parafii od godz. 11:30.
2. Zapraszamy dziś o godz. 18:00 do Domu Parafialnego na FILM Michała Kondrata „Miłość i Miłosierdzie”, który ukazuje początki i rozwój kultu Świętej Faustyny od jej śmierci aż do czasów współczesnych. Wstęp wolny. Podczas projekcji wszystkich obowiązuje zasłonienie ust i nosa.
3. W październiku zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbiter;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
• W PIĄTEK: uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Archidiecezji Wrocławskiej;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
5. We wtorek, 13 października, zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE: o godz. 17:15 modlitwa różańcowa i procesja wkoło kościoła z figurą Pani Fatimskiej, a następnie o godz. 18:00 msza św.
6. W środę przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy pamiętać o nauczycielach, wychowawcach i katechetach, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia.
7. W czwartek, 15 października, przypada DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się w intencji dzieci utraconych i ich rodziców.
8. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. Informujemy, że z racji wprowadzonych obostrzeń epidemiologicznych PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy zostaje odwołana.
10. Trwa STAN EPIDEMII KORONAWIRUSA, dlatego bardzo prosimy, aby wchodząc do kościoła zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce (przy każdym wejściu są dozowniki bezdotykowe). Dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych uczestników liturgii.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz październikowy numer «Nowego Życia».
12. Od dzisiaj na stoliku przy ambonie są do pobrania kartki na listopadowe WYPOMINKI. Bardzo prosimy na kartkach zaznaczyć ulicę, z której polecani są śp. Zmarli.
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Krystynę Marhell, +Hannę Wordzałę, +Alicję Nieradek i +Krystynę Surmiak – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.