XXXI Niedziela Zwykła

1. Dziś w naszej parafii będzie DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, w nawiązaniu do 65. rocznicy zwolnienia z internowania Prymasa Tysiąclecia. Po mszy św. będzie można nabyć książki o nauczaniu kard. St. Wyszyńskiego autorstwa ks. Bartosza Mitkiewicza. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie sierocińca w Betlejem prowadzonego przez polskie siostry elżbietanki.
2. W ostatnim dniu października zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o godz. 17:15.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: uroczystość Wszystkich Świętych; w tym dniu msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:30 oraz 18:00 i 20:00. Jest to tzw. święto nakazane, czyli wierni mają obowiązek uczestniczenia we mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 15:00 zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy pomniku Orląt Lwowskich, aby rozpocząć modlitwę różańcową za zmarłych, a następnie będzie msza św. przy kaplicy cmentarnej.
• WE WTOREK: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; w tym dniu msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
4. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH pod zwykłymi warunkami, tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Ponadto na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH związany z nawiedzeniem cmentarza i modlitwą za zmarłych jest możliwy przez cały listopad, raz dziennie.
5. W dniach 1 i 2 listopada Kancelaria Parafialna nie będzie czynna.
6. Na stoliku przy ambonie są do pobrania kartki na listopadowe WYPOMINKI. Bardzo prosimy na kartkach wpisać ulicę, z której polecani są śp. Zmarli. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od środy, 3 listopada. O GODZ. 17:15 odmawiany będzie różaniec za zmarłych, a o godz. 18:00 msza św. Plan Wypominek w tym tygodniu jest następujący:
• w środę: Abramowskiego, Becka, Belwederczyków, Borelowskiego, Brata Alberta;
• w czwartek: Cicha, Dembowskiego, 8 Maja, Głowackiego, Godebskiego;
• w piątek: Jackowskiego, Jasna, Jezierskiego, Kasprzaka, Konarskiego, Korczaka;
• w sobotę: Kosynierów Gdyńskich, Krajewskiego;
• w niedzielę: bez adresu i spoza parafii;
7. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 listopada, od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem.
8. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
9. W sobotę, 6 listopada, będzie w naszej parafii WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Początek adoracji po mszy św. o godz. 9:00, a zakończenie o godz. 18:00. Zapraszamy do modlitwy indywidualnie oraz wspólnoty parafialne.
10. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę do Domu Parafialnego o godz. 16:30, a następnie na modlitwę różańcową w kościele o godz.17:15 oraz na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.
11. INSTYTUT ŚW. HILDEGARDY zaprasza w środę, 3 listopada, od godz. 9:30 do 11:00, do Domu Parafialnego, na warsztaty nt. „Dieta św. Hildegardy wspierająca całą rodzinę”, które poprowadzi p. Anita Grzelka. Ponadto po warsztatach będzie możliwość indywidualnej rozmowy z o. Antonim Rachmajdą, karmelitą bosym.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopism «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. Informujemy, że na stronie internetowej mogily.pl/swrodzinywroclaw znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Danutę Małkus i +Jadwigę Steckiewicz – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.