XXX NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 29. 10. 2023 r.

1.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w środę: uroczystość Wszystkich Świętych; w tym dniu msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:30 oraz 18:00 i 20:00. Jest to tzw. święto nakazane, czyli wierni mają obowiązek uczestniczenia we mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 15:00 zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy pomniku Orląt Lwowskich, aby rozpocząć modlitwę różańcową za zmarłych, a następnie będzie msza św. przy kaplicy cmentarnej;

 w czwartek: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; w tym dniu msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00;

 w sobotę: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;

2.     Dzisiejsza taca przeznaczana jest na renowacje i budowę kościołów naszej archidiecezji.

3.     Do wtorku włącznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15, a o godz. 18:00 msza św.

4.     Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami, tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, a także wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ponadto wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla zmarłych w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni cząstkowy.

5.     W dniach 1 i 2 listopada Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

6.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, natomiast od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

7.     W sobotę, 4 listopada, organizujemy we współpracy z Fundacją Luce Di Speranza i pod patronatem Domu Pogrzebowego Archon, Dzień Pamięci Dzieci Utraconych. Wydarzenie rozpocznie się na naszym cmentarzu o godz. 15:00 przy pomniku Dzieci Martwo Narodzonych modlitwą pod przewodnictwem bpa Macieja Małygi. Następnie zapraszamy na spotkanie i wspólną rozmowę w Archon Cafe przy ul. Smętnej 3a, gdzie będzie poczęstunek oraz możliwość spotkania z psychologiem z Centrum Terapii doboTy.

8.     Należących do Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę do Domu Parafialnego o godz. 16:30, a następnie na modlitwę różańcową w kościele o godz.17:15 oraz na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji należących do wspólnoty, ich rodzin oraz ks. Opiekuna.

9.     W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi ewangelizator Jakub Bartkowiak.

10. Na ławkach i na stoliku przy ambonie są do pobrania kartki na listopadowe Wypominki. Bardzo prosimy na kartkach wpisać ulicę, z której polecani są śp. Zmarli. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od soboty, 4 listopada, o godz. 17:15, polecając zmarłych biskupów, kapłanów, siostry zakonne i zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca. Plan Wypominek na kolejne dni zostanie podany w przyszłą niedzielę.

11. Informujemy, że na stronie internetowej mogily.pl/swrodzinywroclaw znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», październikowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Tadeusza Wojcieszyna, +Janinę Ospę i +Janusza Halawę – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…” 

Comments are closed.