XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj – na zakończenie Tygodnia Misyjnego – do koszyczka na balaskach, odbywa się zbiórka na FUNDUSZ SOLIDARNOŚCI Papieskiego Dzieła Rozkrzewienia Wiary, natomiast taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej.
2. W ostatnim już tygodniu października zapraszamy na NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17:15.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;
4. SPOWIEDŹ ŚW. przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie w piątek od godz. 17:00.
5. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH; w tym dniu msze św. w naszym kościele będą odprawiane w porządku niedzielnym. Jest to tzw. święto nakazane, czyli wierni mają obowiązek uczestniczenia we mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 15:00 zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy pomniku Orląt Lwowskich, aby rozpocząć modlitwę różańcową za zmarłych. W procesji uczestniczyć będą tylko kapłani, siostry zakonne i asysta liturgiczna, natomiast wszystkich wiernych prosimy, by pozostali przy grobach swoich bliskich i łączyli się w modlitwie; po procesji, z racji panującej pandemii, nie będzie mszy św. w kaplicy cmentarnej. Na msze św. zapraszamy do kościoła parafialnego.
6. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH pod zwykłymi warunkami, tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały listopad. Ze względów bezpieczeństwa, jeżeli jest to możliwe, prosimy, aby nawiedzać cmentarz w inne dni niż 1 listopada.
7. Informujemy, że z racji wprowadzonych OBOSTRZEŃ EPIDEMIOLOGICZNYCH DLA STREFY CZERWONEJ, w której znajduje cała Polska, w naszym kościele podczas liturgii może uczestniczyć maksymalnie do 107 OSÓB. Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych uczestników liturgii przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz prosimy o dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła. Prosimy, aby DRODZY SENIORZY po 70 roku życia pozostawali w domu. Prosimy o cierpliwe przyjęcie obostrzeń.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego», «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci, «L’Osservatore Romano» oraz «Nowe Życie».
9. Na stoliku przy ambonie są również do pobrania kartki na listopadowe WYPOMINKI. Bardzo prosimy na kartkach wpisać ulicę, z której polecani są śp. Zmarli.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Nelę Motyl, +Sabinę Miszczyk, +Andrzeja Świąteckiego, +Mieczysława Stokrockiego i +Wandę Majchrzak – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Comments are closed.