XXXI Niedziela Zwykła

1. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: uroczystość Wszystkich Świętych; w tym dniu msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:30 oraz 18:00 i 20:00. Jest to tzw. święto nakazane, czyli wierni mają obowiązek uczestniczenia we mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Dodatkowo o godz. 15:00 zgromadzimy się na naszym cmentarzu przy pomniku ORLĄT LWOWSKICH, aby rozpocząć modlitwę różańcową za zmarłych, a następnie będzie msza św. przy kaplicy cmentarnej;
• W ŚRODĘ: wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; w tym dniu msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
2. Dzisiejsza taca przeznaczana jest na renowacje i budowę kościołów w naszej archidiecezji.
3. Dziś i jutro zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych na ostatnie w tym miesiącu NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE o godz. 17:15, a o godz. 18:00 msza św.
4. Dzisiaj po każdej mszy św. oraz 1 listopada ministranci rozprowadzają ZNICZE oraz WKŁADY DO ZNICZY, z których dochód przeznaczony zostanie na wyjazd LSO do Muzeum Powstania Warszawskiego.
5. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH pod zwykłymi warunkami, tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, a także wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ponadto wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla zmarłych w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, a w inne dni cząstkowy.
6. W dniach 1 i 2 listopada KANCELARIA PARAFIALNA nie będzie czynna.
7. W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, natomiast od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. Spotkanie KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w piątek, 4 listopada, w Domu Parafialnym, po wieczornej mszy św.
9. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę, 5 listopada, do Domu Parafialnego o godz. 16:30, a następnie na modlitwę różańcową w kościele o godz.17:15 oraz na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.
10. DZIĘKUJEMY bardzo wilczkom i harcerzom ze Skautingu za posprzątanie terenu wkoło naszego kościoła. „Bóg zapłać” za to zaangażowanie na rzecz parafii.
11. Na stoliku przy ambonie oraz na ławkach są do pobrania kartki na listopadowe WYPOMINKI. Bardzo prosimy na kartkach wpisać także ulicę, z której polecani są śp. Zmarli. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od czwartku, 3 listopada, o godz. 17:15, polecając zmarłych z ul. Abramowskiego, Becka, Belwederczyków, w piątek, 4 listopada, z ul. Borelowskiego, Brata Alberta, Cichej, 8 Maja, a w sobotę za zmarłych kapłanów, siostry zakonne i zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca. Plan WYPOMINEK na kolejne dni zostanie podany w przyszłą niedzielę.
12. Informujemy, że na stronie internetowej mogily.pl/swrodzinywroclaw znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», październikowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Stanisława Masłowskiego, +Henryka Eckerta i +Genowefę Zalewską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.