XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 05. 11. 2023 r.

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory za zmarłych.

2.     Dziś po mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi ewangelizator Jakub Bartkowiak.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w czwartek: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

 w piątek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

 w sobotę: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;

  1. W tym tygodniu o godz. 17:15 będziemy modlić się za śp. Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach z następujących ulic:

         w poniedziałek:     Abramowskiego, Becka, Belwederczyków; 

         we wtorek:            Borelowskiego, Brata Alberta, Cicha, 8-go Maja;

         w środę:                Dembowskiego, Głowackiego;

         w czwartek: Godebskiego, Jackowskiego, Jasna, Jezierskiego, Konarskiego;

         w piątek:               Kasprzaka, Korczaka, Libelta;

         w sobotę:              Kosynierów Gdyńskich;

         w niedzielę:           bez adresu i spoza parafii;

Msza św. za poleconych Zmarłych z danego tygodnia będzie w sobotę o godz. 18:00.

5.     W poniedziałek, 6 listopada, przypada w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji będzie po mszy św. o godz. 9:00, a zakończenie o godz. 18:00. Zapraszamy do modlitwy indywidualnie oraz wspólnoty parafialne.

6.     W środę, 8 listopada, po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

7.     W czwartek, 9 listopada, po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego.

8.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, natomiast od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

9.     W piątek, 10 listopada, po mszy św. wieczornej odbędzie się zbiórka ministrantów, a w Domu Parafialnym spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

10. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Odzyskania Niepodległości. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7:00, 9:00, 12:30 – msza św. za Ojczyznę i o godz. 18:00. Po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego na koncert Ks. Bartłomieja Kota. W programie piosenki o Polsce – widzianej oczami Wincentego Pola i Wisławy Szymborskiej, ale też widzianej zza szyby samochodu na polskich drogach. Po koncercie będzie okazja do porozmawiania z autorem i nabycia płyty z utworami z koncertu.

11. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu będziemy mogli materialnie wspomóc chrześcijan dotkniętych wojną na Bliskim Wschodzie. Z tej racji comiesięczna zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca, 19 listopada.

12. Informujemy, że na stronie internetowej mogily.pl/swrodzinywroclaw znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy listopadowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Hannę Pabisz i +Aleksandra Nestlera – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.