XXXI Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w dniu dzisiejszym są według porządku niedzielnego, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy do 2 listopada włącznie msza św. i procesja różańcowa za zmarłych nie odbędzie się dziś na cmentarzu. Drogich Parafian i Gości zapraszamy na mszę św. do kościoła parafialnego, a o godz. 17:30 na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH.
3. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada możemy uzyskać ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH pod zwykłymi warunkami, tzn.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały listopad.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH msze św. będą odprawiane o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00, a o godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory za Zmarłych polecanych w tegorocznych Wypominkach;
• ŚRODĘ: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;
5. W poniedziałek, 2 listopada, KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
6. Na stoliku przy ambonie są do pobrania kartki na listopadowe WYPOMINKI. Bardzo prosimy na kartkach zaznaczyć ulicę, z której polecani są śp. Zmarli. Modlitwę wspominkową rozpoczniemy od wtorku, 3 listopada. O godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec za zmarłych, a o godz. 18:00 msza św. w intencji polecanych modlitwie Kościoła. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych polecanych z następujących ulic:
• we wtorek: Abramowskiego, Becka, Belwederczyków, Borelowskiego, Brata Alberta, Cicha
• w środę: Dembowskiego, 8 Maja, Głowackiego, Godebskiego, Jackowskiego, Jasna, Jezierskiego
• w czwartek: Kasprzaka, Konarskiego, Korczaka, Kosynierów Gdyńskich, Krajewskiego, Libelta
• w piątek: Mickiewicza, Mielczarskiego, Mierosławskiego, Monte Cassino, Nullo, Okrzei
• w sobotę: Partyzantów
• w niedzielę: bez adresu i spoza parafii.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, z tej racji od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem.
8. W piątek, 6 listopada, przypada w naszej parafii WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Początek adoracji po mszy św. o godz. 9:00, a zakończenie o godz. 18:00. O godz. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej. Zapraszamy do modlitwy osobistej oraz wspólnoty parafialne.
9. Zapraszamy WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA w sobotę, 7 listopada, o godz. 17:15 do kościoła na zmianę Tajemnic, a następnie o 17:30 na modlitwę różańcową za zmarłych i mszę św. w intencji członków tej wspólnoty oraz ich rodzin.
10. Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad ochrony zdrowia, a także prosimy, by DRODZY SENIORZY po 70 roku życia pozostawali przez najbliższy czas w domu. Dla osób chorych, seniorów i pozostających w domu TRANSMITUJEMY drogą internetową msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła na kanale YouTube; od poniedziałku do soboty o godz. 17:30 transmisja modlitwy za zmarłych, następnie o godz. 18:00 msza św., w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a w niedziele transmisja mszy św. o godz. 10:30; 12:30.
11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji odbędzie się zbiórka funduszy na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia «POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE».
12. W tym roku przeżywać będziemy podniosły JUBILEUSZ 90-LECIA KONSEKRACJI naszego kościoła parafialnego, która odbyła się 30 listopada 1930 r. Z tej racji będziemy dziękować Bogu za naszą świątynię w niedzielę, 29 listopada, podczas mszy św. o godz. 12:30.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego», «L’Osservatore Romano» oraz listopadowy numer «Nowego Życia».
14. Informujemy, że na stronie internetowej MOGILY.PL znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Romanę Bojko – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.