XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, a także w naszej parafii przypada WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Z tej racji po mszy św. będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU oraz dodatkowo po mszy św. o godz. 12:30 do mszy św. o godz. 16:00, natomiast o godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH.
2. Od dzisiaj w Kancelarii Parafialnej będzie można nabyć ŚWIECE CARITAS: małe w cenie 10 zł., duże – 20 zł., z których dochód przeznaczony zostanie na WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
4. W tym tygodniu o GODZ. 17:15 będziemy modlić się za śp. Zmarłych polecanych w WYPOMINKACH z następujących ulic:
• w poniedziałek: Dembowskiego;
• we wtorek: Głowackiego, Godebskiego, Jackowskiego, Jasna, Jezierskiego;
• w środę: Kasprzaka, Konarskiego, Korczaka, Krajewskiego, Libelta;
• w czwartek: Kosynierów Gdyńskich;
• w piątek: Mickiewicza, Monte Cassino;
• w sobotę: Mielczarskiego, Mierosławskiego, Okrzei, Olszewskiego;
• w niedzielę: bez adresu i spoza parafii;
5. W poniedziałek zapraszamy do kaplicy w Domu Parafialnym na kolejną KONFERENCJĘ O SŁOWIE BOŻYM. O godz. 19:00 msza św., a po niej konferencja, którą wygłosi ks. prof. PWT Rajmund PIETKIEWICZ, wykładowca Pisma Świętego. Serdecznie zapraszamy.
6. W środę, 9 listopada, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na kolejną konferencję połączoną z otwartą dyskusją w ramach spotkań: AREOPAG NA WIELKIEJ WYSPIE. Temat konferencji, którą wygłosi ks. dr Marcin KOŁODZIEJ: „Kiedy małżeństwo jest nieważne?”. Serdecznie zapraszamy.
7. W piątek, 11 listopada, przypada ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7:00, 9:00, 12:30 – msza św. za Ojczyznę i o godz. 18:00.
W tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna. Jednocześnie informujemy, że Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski udzielił wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium DYSPENSY od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia (por. kan. 1250, 1251, 87 KPK).
8. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, natomiast od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, przeżywać będziemy XIV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM. W tym dniu będziemy mogli materialnie wspomóc chrześcijan na dotkniętej wojną Ukrainie. Z tej racji comiesięczna zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca, 20 listopada.
10. DZIĘKUJEMY bardzo Skautom za posprzątanie piwnicy w Domu Parafialnym, w której mieściła się tzw. „CIUCHOWNIA”. „Bóg zapłać” za to zaangażowanie na rzecz naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że od czasu pandemii punkt przyjmowania i wydawania odzieży używanej na stałe jest już nieczynny.
11. Informujemy, że na stronie internetowej mogily.pl/swrodzinywroclaw znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy listopadowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Bolesława Trojanowskiego – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”

Comments are closed.