XXXII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś w Kościele w Polsce XII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM, w tym roku poświęcony sytuacji chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Z tej racji odbywa się zbiórka funduszy na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia «POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE». „Bóg zapłać” za dar serca dla sióstr i braci w wierze.
2. Zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ odbędzie się w przyszłą niedzielę.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
• W PIĄTEK: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
4. Zapraszamy na wspólną MODLITWĘ WSPOMINKOWĄ. O godz. 17:30 odmawiany będzie różaniec za zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych polecanych z następujących ulic:
• w poniedziałek: Olszewskiego, Pierwszej Dywizji, Piramowicza, Plater, Potebni;
• we wtorek: Promień, Sempołowskiej, Sierakowskiego, Sławka, Smętna, Sowińskiego;
• w środę: za poległych w obronie Ojczyzny; za zmarłych kapłanów i siostry zakonne;
• w czwartek: Spółdzielcza, Stefczyka, Szanieckiego, Ściegiennego, Waryńskiego, Wysockiego, Żmichowskiej
• w piątek: dodatkowy termin;
5. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA ze Wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI. O godz. 18:00 Eucharystia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
6. W środę, 11 listopada, przypada ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7:00, 9:00, 12:30 – msza św. za Ojczyznę i 18:00. W tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. W sobotę, 14 listopada, o godz. 10:00 w kościele odbędzie się spotkanie KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
9. Przypominamy, że na mocy Dekretu Penitencjarii Apostolskiej ODPUST ZUPEŁNY ZA ZMARŁYCH związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały listopad.
10. Drugi cykl INTERNETOWYCH KATECHEZ PRZEDŚLUBNYCH w naszej archidiecezji, rozpocznie się w dniu 16 listopada, zakończą 17 grudnia 2020 r. Katechezy będą dostępne dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00. Zapisy wyłącznie przez formularz internetowy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni Tam też znajdują się szczegółowe informacje dla zainteresowanych.
11. Po wprowadzeniu przez rząd nowych obostrzeń dotyczących walki z pandemią od soboty, 7 listopada, w naszym kościele podczas liturgii może być jednorazowo 50 OSÓB, a w kaplicy na cmentarzu parafialnym do 10 OSÓB. Dla chorych, seniorów i pozostających w domu TRANSMITUJEMY drogą internetową msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła na kanale YouTube; od poniedziałku do piątku o godz. 17:30 transmisja modlitwy za zmarłych, następnie o godz. 18:00 msza św., w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a w niedziele transmisja mszy św. o godz. 10:30; 12:30. Prosimy, by DRODZY SENIORZY po 70 roku życia pozostawali przez najbliższy czas w domu.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego», «L’Osservatore Romano» oraz listopadowy numer «Nowego Życia».
13. Informujemy, że na stronie internetowej MOGILY.PL znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marię Urbanowicz, +Jerzego Skupa, +Janinę Masiuk, +Eugeniusza Szykulskiego i +Zbigniewa Usień – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.