XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK A – 26. 11. 2023 r.

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Taca z całej niedzieli przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.
  2. Dzisiaj, o godz. 15:00, w kościele NMP na Piasku we Wrocławiu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych .
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w czwartek: święto św. Andrzeja, apostoła;

4.     W czwartek, 30 listopada, przypada 93. rocznica konsekracji naszego kościoła. Z tej racji podczas mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za naszą świątynię. Czcigodne Siostry Służebniczki, Drogich Parafian oraz Gości zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

5.     Centrum Orkisz & Hildegarda zaprasza w czwartek, o godz. 19:00, do Domu Parafialnego na otwarte spotkanie z dr Henrykiem i Małgorzatą Jarosiewicz dotyczące wychowania integralnego. Spotkanie dedykowane jest m.in. rodzicom wychowującym dzieci, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie. Będzie również możliwość rozmowy ze specjalistami w dziedzinie medycyny wg św. Hildegardy.

6.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, natomiast od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

  1. W piątek, 1 grudnia, zapraszamy kandydatów do bierzmowania na mszę św. o godz. 18:00, na następnie na spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
  2. W sobotę, 2 grudnia, o godz. 16:45 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca do Domu Parafialnego na zmianę Tajemnic, o godz. o 17:30 do kościoła na modlitwę różańcową, a następnie na mszę św. w intencji należących do wspólnoty i ich rodzin.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski, któremu będzie towarzyszyć hasło «Uczestniczę we wspólnocie Kościoła». Po mszach św. o godz. 10:30 i 16:00 odbędzie się poświecenia wieńców adwentowych przyniesionych do kościoła. W tym dniu po mszach świętych ministranci będą rozprowadzać lampiony adwentowe, które będą w dwóch wersjach – gotowej oraz do samodzielnego złożenia i ozdobienia (dedykowane rodzicom, którzy chcieliby spędzić chwilę zabawy ze swoimi dziećmi). Lampiony są inspirowane architekturą naszego kościoła parafialnego i mogą być ciekawą pamiątką. Koszt produkcji jednego lampionu to ok. 8 zł, ale będą rozprowadzane za dobrowolną ofiarą, która przeznaczona będzie na ministranckie mikołajki oraz na misje w Kamerunie.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», listopadowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Kazimierza Jacynę, +Janusza Kosiorka i +Leszka Duszyńskiego – „wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…”

Comments are closed.