XXXIV Niedziela Zwykła

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś ostatnią niedzielę roku liturgicznego – jest to uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Taca z dzisiejszej niedzieli, decyzją Kurii, przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Archidiecezji.
2. Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy;
4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy podniosły JUBILEUSZ 90-LECIA KONSEKRACJI naszego kościoła parafialnego, która odbyła się 30 listopada 1930 r. Z tej racji będziemy dziękować Bogu za naszą świątynię w niedzielę, 29 listopada, podczas mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie kapłan pochodzący z naszej parafii: ks. dr Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny Archidiecezji Wrocławskiej. Czcigodne Siostry Służebniczki, Drogich Parafian oraz Gości zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
5. Za tydzień rozpoczniemy NOWY ROK LITURGICZNY, któremu będzie towarzyszyć hasło «Zgromadzeni na świętej wieczerzy». Po mszach św. o godz. 10:30 i 16:00 odbędzie się poświecenia wieńców adwentowych przyniesionych do kościoła.
6. Od I Niedzieli Adwentu w Kancelarii Parafialnej będzie można nabyć poświęcone OPŁATKI oraz ŚWIECE CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
7. W związku z pandemią rozszerzamy działalność naszej KUCHNI CHARYTATYWNEJ. Chcemy przez wolontariuszy zanosić ciepły posiłek do domów naszych seniorów oraz osób samotnych w trosce o ich codzienny byt. Bardzo prosimy o zgłaszanie do Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej adresy osób, którym będziemy systematycznie zanosić ciepły posiłek od poniedziałku do soboty.
8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do nowej formuły zbiórki żywności «ADWENT? TAK, POMAGAM». W Adwencie będzie można przekazać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego żywność o przedłużonej dacie ważności i szczelnie zapakowaną (np. mąka, cukier, makarony, konserwy, dżemy). Produkty te zostaną rozdysponowane do osób potrzebujących naszej parafii, a także podopiecznych Caritas.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego», «Małego Gościa Niedzielnego» – dla dzieci oraz listopadowy numer «Nowego Życia».
10. Informujemy, że na stronie internetowej MOGILY.PL znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Janinę Kurek, +Zdzisławę Bogdan, +Beatę Skoneczną, +Mieczysława Noworola i +Kazimierza Machaya – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.